Instagram je najväčší zdroj sexuálnych trestných činov

Polícia v Anglicku a Walese zaznamenala 1944 prípadov sexuálnej komunikácie s deťmi v priebehu šiestich mesiacov do septembra 2018, uviedla NSPCC.
Instagram bol použitý v 32% z 1 1317 prípadov, kde bola zaznamenaná metóda, Facebook vo výške 23% a Snapchat vo 14%.
Instagram a Facebook povedali, že "agresívne" bojovali proti groomingu, zatiaľ čo Snapchat povedal, že je to "neprijateľné".
Po nátlaku aktivistov sa v apríli 2017 sexuálna komunikácia s dieťaťom stala trestným činom.

mobil

V nasledujúcich 18 mesiacoch zaznamenalo polícia viac ako 5 000 trestných činov na ochranu vlasov online podľa údajov zhromaždených NSPCC.
Charitatívna organizácia uviedla, že údaje "úplne neodzrkadľujú rozsah problému", pretože mnohé zločiny boli nezistené alebo neohlásené.
Ak polícia prihlásila vek a pohlavie, sedem z desiatich obetí bolo dievčat vo veku 12 až 15 rokov. Jeden z piatich mal 11 rokov alebo menej. Najmladšia obeť bola päť rokov.

NSPCC uviedlo, že 39 z 43 policajných jednotiek v Anglicku a Walese odpovedalo na žiadosti o slobodu informácií, pričom iba údaje z Surrey, Sussex, Northampton a City of London neposkytli údaje.
Detská charita volá po nových zákonoch, ktoré donútia spoločnosti sociálnych médií, aby urobili viac na ochranu detí.
"Vymenili sme si texty, ktoré sa rýchlo stali sexuálnymi"
V jednom prípade zneužívania poskytnutom charitatívnou organizáciou bola dievča ošetrené 24 ročnou mužkou, keď mala 13 rokov.
Emily – nie jej skutočné meno – sa stretla s priateľom. Predstavil sa a povedal, že je 16 rokov, čo sa rýchlo zmenilo na 18 rokov. Povedala mu, že má 13 rokov. Neskôr ten večer ju pridal na Facebook a Snapchat.

telefonní mobil

Emily povedala: "Odvtedy sme veľmi rýchlo vystupovali, vymieňali sme si texty, ktoré sa rýchlo stali sexuálnymi, potom fotografie a videá predtým, než sa dohodol, že príde a vyzdvihnú ma po škole.
"Podaril ma niekde pokojne … a odviezol ma do lesa a mal so mnou pohlavný styk. Potom ma odviedol smerom doma hneď potom, odmietol dokonca hovoriť a potom ma vykopol z auta na semaforoch.

Instagram je najväčší zdroj sexuálnych trestných činov
4.8 (95%)8